Atviras laiškas sutraiškytom medūzom

Rokas 80-tųjų Lietuvoje. Ką apie tai žinote? Na, turbūt, daugelis paminės Antį, Foje gal dar Rondo. O man šis teiginys pirmiausia asociuojasi su keista, poprokine, tarybinių sintezatorių ir nekokybiškų gitaros efektų kupina vienos Kauno studenčiokų grupės muzika. Pamenu vaikystėje tėvų turėtą latvišką magnetofoną (kasetinį, ne juostinį! 🙂 ) ir keletą mėgiamų “Smena“ kasečių vienoj buvo E. Sipavičius, kitoj Rondo ir Vairas, o kitoje…..

Tep, tep – Kardiofonas. Na “Kalėdinės eglutės“ pristatinėt turbūt niekam nereikia, bėda ta, kad tai vienintelė Kardiofono daina kurią galima rast Youtubei. Turbūt apskritai vienintelė jų daina žinoma beveik visiem. Bet ne dėl Kalėdinės eglutės man jie patinka. Anties tekstai buvo geri, bet muzika per daug avantgardiškai sudėtinga vaikiškai klausai. O va Kardiofonas grojo paprastai. Elementarus rokenroliukas, su sintezatorinio popso elementais. Lengvai įsimenamos melodijos. Anokia čia vertybė, žinoma, bet tikrąjį draiva pajauti klausydamasis jų tekstų. Aišku, šešemečiui tie tekstai nieko nesakė. Kabino muzika. Tačiau viva internetui – galiu tuos tekstus palausyt dabar.
Aišku ne kiekvienam šiuolaikiniam jaunam žmogui bus suprantamas opusas girtam traktoristui ar šizofreniškas pasakojimas apie sutraiškytas medūzas. Jau nekalbu apie ironišką laišką rubliui ar užslėptai erotišką Joninių gatvės romansą. Nors radiogagiškas himnas Palangai, man regis, sueitų ir dabar 🙂
Nežinau, kaip Jus, bet mane jų tekstai veža. Žiauriai gaila, kad dabar nėra tokios grupės. Manyčiau dabartinės realijos duotų ne mažiau peno tokiem Kardiofoniškiem tekstam. Klausimas ar susilauktų jie populiarumo? Ar radio stotyse ir TV atsirastų jiems vietos tarp 69 Radžių?
Kardiofonas gyveno neilgai, paleido į svietą tik vieną albumą. Niekada negavo jokių Bravo ar Radiocentro statulėlių. Labai abejotina ar jie kada atsikurs, nes visi jų nariai nuėjo skirtingais, kartais ir ne visai garbingais keliais. Tačiau mano nuomone, juos drąsiai galima statyti ant tos pačios pakylos, kaip ir Antį, Rondo, Foje ar BIX’us. Jei ne dėl paprastos, poprokinės muzikos, tai dėl puikių, kandžių, ironiškų, sovietinį gyenimą pusiau atvirai pašiepiančių tekstų.

(matote, Jų net normalaus dydžio nuotraukos internete nėra….)

3 responses to this post.

 1. Gera grupė, man irgi labai patinka jų muzika 🙂
  Tikiuosi, bus ir daugiau įrašų apie lietuvišką muziką.

  Atsakyti

 2. Posted by Anonimas on 30 birželio, 2010 at 12:22 am

  Jėga!

  Atsakyti

 3. That’s an expert answer to an intnrestieg question

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: